Izstāžu sērija "Ārup. Andris Grinbergs" fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā

26.06.2017.

 

Fonda "Mākslai vajag telpu" (MVT) Vasaras māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu dažādām mākslas norisēm – izstādēm, autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm, izrādēm un radošām darbnīcām. Jau trešo vasaru pēc kārtas fonds turpina risināt sarunu par laikmetīgās mākslas vietu Latvijā bijušās skaņuplašu rūpnīcas Melodija teritorijā, Kalnciema ielā 36/38. MVT Vasaras māja ir Rīgas pilsētai nozīmīgs inovatīvs un izglītojošs projekts, kurš attīstas saskaņā ar fonda izvirzītiem mērķiem – aktualizēt latviešu mākslu un latviskās vērtības, kuras ir radušās padomju periodā, tāpat arī dokumentēt un sabiedrībai atspoguļot mūsdienu mākslas procesu, kā arī kultūrpārtikas patēriņā iesaistīt pēc iespējas plašāku sabiedrības loku.


2015. gadā projekta ‘’#Džemmai90’’ uzmanības centrā bija izcilā latviešu māksliniece Džemma Skulme un viņas daiļrades aktualizēšana 90 gadu jubilejā, savukārt pagājušogad projekts godināja vienu no latviešu laikmetīgās mākslas stūrakmeņiem – Ilmāru Blumbergu, par projekta nosaukumu kļūstot vārdkopai ‘‘#Blumbergs.Bezgalība’’. Šogad MVT Vasaras mājas izstāžu un notikumu sērija tiks veltīta vēl vienam Latvijas laikmetīgās mākslas patriarham – Andrim Grinbergam.


Andris Grinbergs (1946) ir laikmeta ikona vai kā precīzi savulaik formulējusi Maija Tabaka: “Andris ir viens no lielākajiem sabiedrības bīdītājiem. Dinamiķis. Ar savām oriģināli ekstravagantajām idejām viņš ir masveidā iespaidojis veselus sabiedrības slāņus. Mirdzošs, enerģisks, dullām un trakām domām. Ārkārtīgi skaists cilvēks. Arī fiziski. Viņa mākslas veids ir “dzīvās bildes”. Ideju ģenerators, sabiedrības zvaigzne…” Kamēr Grinberga daiļrade vēl nav apkopota un monogrāfija par viņu tikai top, fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā norisināsies izstāžu sērija ar virsrakstu “Ārup. Andris Grinbergs”, kas aktualizēs un interpretēs mākslinieka daiļradi. Izstāžu sērijas kuratore ir arī topošās monogrāfijas par Andri Grinbergu autore ir Ieva Kalniņa.


Laikā no 15. jūnija MVT Vasaras mājā norisināsies izstādes, izrādes un performances, kurās piedalīsies dzejniece Ināra Eglīte, mākslinieki Andris Eglītis, Andrejs Grants, Ivars Grāvlejs, Helēna Heinrihsone. Savukārt MVT Vasaras mājas sezonas noslēgumā – no 31. augusta līdz 10. septembrim radošu sarunu – izstādes un pasākumu formā, veltītu Andra Grinberga daiļradei, vadīs kurators Kaspars Vanags. Visu vasaras sezonu Mākslai vajag telpu Vasaras mājā būs atvērta arī Andra Grinberga istaba, kurā būs skatāma Andra Grinberga filmu triloģijas noslēdzošā daļa “Time” (2015, kamera un montāža – Renārs Horsts). Arī šovasar visi pasākumi radošajā telpā norisināsies bez maksas.

 

Projekta norises laiks: 15.06.17.-10.09.17.
Vieta: MVT Vasaras māja, Kalnciema ielā 36/38
Izstādi organizē: Fonds Mākslai vajag telpu
Projekta kuratore: Ieva Kalniņa

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Avots: Mākslai vajag telpu 

Attēls: publicitātes attēls