Latvijas Dizaina gada balvas 2017 finālistu darbu izstāde

 

10.02.2017.

 

No 2017. gada 4. marta līdz 9. aprīlim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde ar 20 labākajiem Latvijas Dizaina gada balvas konkursam iesniegtajiem darbiem.

 


Latvijas Dizaina gada balva (LDGB) ir ikgadējs nacionāls dizaina nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmējot Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā. Latvijas Dizaina gada balva 2017. gadā norisināsies pirmo reizi, to organizē dizaina birojs “H2E” sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju.Līdz šim Latvijas radošo industriju vidē ir tikušas pasniegtas vairākas balvas, taču Latvijas Dizaina gada balvas jaunievedums ir atšķirīgā vērtēšanas kārtība un paplašinātā iespēja sabiedrībai iepazīties ar dizaineru darbiem. Izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā parādīs 20 spožāko ideju īstenojumu izlasi, ko veidos starptautiska profesionāļu žūrija, izvērtējot visus laikposmā no 2017. gada 1. janvāra līdz 1. februārim konkursam iesniegtos 147 pieteikumus.2017. gada LDGB žūrijas sastāvā ir godalgotās aģentūras “Gagarin” radošais direktors Hringurs Hafsteinsons (Hringur Hafsteinsson, Īslande), asociētais dizaina profesors un doktorantūras padomnieks, pētniecības vadītājs dizaina inovācijas projektā “PROJEKT Lab” Nīmas Universitātē (Université de Nîmes) Stefans Viāls (Stéphane Vial, Francija), Oslo dzīvojošā latviešu arhitekte un dizainere, Oslo Vesterdāles Mākslas, komunikāciju un tehnoloģiju augstskolas (Westerdals Oslo Westerdals Oslo School of Arts, Communication and Technology) profesore Vēsma Kontere Makvilana (Vēsma Kontere McQuillan, Norvēģija), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, mākslas zinātniece Inese Baranovska (Latvija), dizainers, kurators un starptautiskās dizaina vasaras skolas “MAD” izveidotājs Rihards Funts (Latvija), Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele (Latvija). Kā šī gada īpašais viesis-eksperts, kurš piedalīsies darbu fināla izskatīšanā, ir apstiprināts pasaulē vadošā dizaina žurnāla “Frame” līdzdibinātājs un redaktors Roberts Tīmans (Robert Thiemann, Nīderlande).Apvienojot savu pieredzi un zināšanas, septiņi kompetenti žūrijas pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm kopīgās diskusijās izvērtēs pieteikumus pēc vienlīdzīgiem kritērijiem, nedalot atsevišķās kategorijās. Vērtēšanas principi ir idejas oriģinalitāte, atbilstība mērķim, estētiskā kvalitāte, funkcionalitāte un tehnoloģiskais risinājums, atbilstoša materiālu izvēle un pielietojums, jaunrade, tirgus potenciāls, ekonomiskā vai sociālā vērtība, ekoloģisks (videi draudzīgs) risinājums, ilgtspēja, pieejamība. Žūrija veiks savu darbu no 10. februāra līdz 2. martam.2. martā “Radio 5” ēterā tiks paziņoti 20 finālisti, kuru darbi būs apskatāmi kopējā izstādē “Latvijas Dizaina gada balva 2017”. Konkursa noslēguma apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies 3. martā, tiks godināti talantīgākie Latvijas dizaina produktu un pakalpojumu radītāji, labāko darbu autoriem pasniedzot “Latvijas Dizaina gada balvu 2017” un “Latvijas Dizaina lielo gada balvu 2017”.

 

 

Izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā papildinās plaša pasākumu programma, kas ietvers diskusiju, sarunas ar nozares speciālistiem, kā arī dažādas radošās aktivitātes – Ģimenes dienu, darbnīcas pieaugušajiem un skolēniem, sarunas jauniešiem par un ap dizainu.Pēc 9. aprīļa LDGB darbi apskatei būs pieejami citviet Latvijā un ārvalstīs.

 

 

Avots: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Attēls: Latvijas Dizaina gada balvas vizuālā identitāte. 2017. Autors: dizaina birojs “H2E”