Māras Skujenieces personālizstāde HERBARIUM

30.11.2014.

 

Māra Skujeniece ir izcila latviešu dizainere ar izkoptu rokrakstu – izjustu, smalku, atklātu un pārliecinošu. Dabā un apkārtējā vidē rastās ierosmes radīšanas procesā tiek apstrādātas līdz kļūst par izsmalcinātiem dizaina priekšmetiem.

 

Māras Skujenieces vārds guvis atzinību un atpazīstamību ne tikai Latvijas, bet arī vadošo Eiropas dizaineru un dizaina vērtētāju vidū. Izstādei „Herbarium” Rīgas Porcelāna muzejā ir izvēlēti vairāki dizaina projekti – priekšmetu grupas, kas demonstrē saikni starp dabu un porcelānu. Dizainere ļaus ieskatīties arī dizaina tapšanas procesā. Ekspozīcija veidota kā daļa no darbnīcas atmosfēras, uzsverot, ka arī procesam ir vērtība.

 

Māra Skujeniece par izstādes ieceri teic: „Es gribētu šajā izstādē parādīt, ka daļa no mana darba līdzinās selekcionāra darbam”.

 

Izstādes eksponāti ir kā augu herbārijs, kurā rūpīgi kārtoti kāposti, lapas, ziedi, bērza stumbrs, bet tomēr nē – tās ir vāzes, karotes un citi porcelāna priekšmeti.

 

Māra Skujeniece dzīvo un strādā Nīderlandē. Amsterdamā vada savu dizaina studiju (Studio Mara Skujeniece) un pasniedz lekcijas Dizaina Akadēmijā Einhovenā (Design Academy Eindhoven). Studio Mara Skujeniece tiek radīti ne tikai atsevišķi priekšmeti, bet arī to sērijas jeb komplekti, radot vienotu priekšmetisko vidi. Interjera objektu un mēbeļu dizaina izstrādē Māra Skujeniece izmanto porcelānu, koku, tekstilu un citus materiālus, kā arī to kombinācijas, latviskajā identitātē smeltās idejas iemiesojot pasaules līmeņa dizainā.

 

Izstāde apskatāma no 2014. gada 4. decembra līdz 2015. gada 25. janvārim.

 

 

Avots: Rīgas Porcelāna muzejs

 

Attēls: Māra Skujeniece, dizaina priekšmetu sērija ar bērza tāss motīvu