Muzeju nakts 2017

16.05.2017.

 

Šī gada 20. maija vakarā Latvijā norisināsies starptautiskā akcija "Muzeju nakts". Šī gada "Muzeju nakts" tēma ir "Laika rats". Vērienīgā Eiropas akcija Latvijā notiks jau trīspadsmito reizi, aicinot apmeklētājus iegriezties lielos un mazos muzejos it visur Latvijā.

 

Laika rats nerimstoši griežas – kas šodien jauns, rītu vecs un atkal jauns, un atkal vecs.
Muzeji visā pasaulē, vācot un glabājot, cenšas laika ratu bezcerīgi, ja ne pagriezt atpakaļ, tad vismaz palēnināt vai apturēt tā gaitu. Tas ir pretēji dabiskajai kārtībai – lietas rada, lai tās lietotu un visbeidzot izmestu. Bet mums patīk atskatīties pagātnē, jo drošāk dzīvot, ja ir uz kā balstīties. Pirms mums daudz kas ir bijis, pēc mums daudz kas būs. Mēs neesam vieni, lai arī laika rats steidz uz priekšu.


Muzeju centienus glābt laika rata samalšanai domātās lietas un notikumus var vērtēt dažādi. Piemēram, dzejnieka Eduarda Veidenbauma uzskati par mantas krāšanu ir strikti noliedzoši, tomēr tas nav traucējis dibināt tikai viņam veltītu muzeju un ar lielu rūpību vākt un glabāt katru dzejniekam piederējušo mantu. Kam taisnība – Veidenbaumam? Muzejam?


Šogad Muzeju naktī domāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku! Un vienlaikus pieminēsim «mūžīgi jauno» dzejnieku VEIDENBAUMU, kam apaļi 150.


Akciju "Muzeju nakts" Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

 

Akcija Eiropas "Muzeju nakts" notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19:00 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai.

 

Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

 

"Muzeju nakts" pasākumu programma. 

 

 

Avots: Muzeju nakts

Attēls: publicitātes foto