Joseph Binder Award 2016: grafikas dizaina un ilustrācijas konkurss

14.03.2016.

 

Sākusies pieteikšanās "Designaustria" rīkotajam starptautiskajam grafikas dizaina un ilustrācijas konkursam "Joseph Binder Award 2016". Līdz 2016. gada 17. aprīlim dizaineri, ilustratori un studenti no visas pasaules ir aicināti iesniegt laikā no 2014. gada radītus darbus.

 

"Viss ir trīsdimensionāls" — ar šādu moto, citējot ievērojamo grafikas dizaineri un ilustratoru Jozefu Binderu (Joseph Binder), sākusies ikgadējā pieteikšanās starptautiskajam grafikas dizaina un ilustrācijas konkursam "Joseph Binder Awards'. Tas ir vienīgais šāda tipa konkurss Austrijā, kurā kopš 1996. gada individuāli vai komandās aicināti piedalīties arī citu valstu dizaineri, ilustratori un studenti.

 

Austrijas dizaina izglītības centra un interešu organizācijas "Designaustria" rīkotajā konkursā iesniedzami darbi, kas tapuši laika posmā no 2014. gada. Tos vērtēs starptautiska žūrija 15 kategorijās: korporatīvais dizains, komunikācijas dizains, informācijas dizains, burtu dizains, plakātu dizains, grāmatu dizains, periodisko izdevumu dizains, iepakojuma dizains, digitālie mediji, grāmatu ilustrācija, mediju ilustrācija, komerciālā ilustrācija, digitālā ilustrācija, ilustrācija aplikācijām, kā arī nerealizētu konceptu dizains.

 

Nākamā gada novembrī labākie darbi tiks publicēti kopkatalogā un iekļauti izstādē Vīnes dizaina forumā, bet to autori saņems naudas balvas 2500, 2000 un 1500 eiro apmērā.

 

Konkursa starptautisko žūriju veidos 17 nozares profesionāļi — grafikas dizaineri no Francijas, Itālijas, Maķedonijas, virkne Eiropas māksliniecisko direktoru, radošo stratēģiju konsultantu, ilustratoru, bet tālāko ceļu uz Austriju no Ņujorkas mēros vairāku ASV biznesa izdevumu radošā direktore un Ilustratoru biedrības balvas "Richard Gangel Art Director Award" ieguvēja Sūdžina Bucelli (SooJin Buzelli) kopā ar vīru un domubiedru, ilustratoru, Krisu Bucelli (Chris Buzelli).

 

Oficiālais konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 2016. gada 17. aprīlis, taču, piesakot darbus līdz 29. februārim, tos būs iespējams reģistrēt par izdevīgāku samaksu, turklāt studentiem tiek piemērotas atlaides. Papildus reģistrācijai internetā, darbus kopā ar pieteikuma formām jāiesūta arī pa pastu. Vairāk informācijas par dalību konkursā un žūrijas locekļiem iespējams uzzināt "Designaustria" mājaslapā.

 

Informāciju sagatavoja: Fold