Keramikas nodaļas izstāde "Savējie. Sākums"

31.08.2014.

 

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Keramikas nodaļa sadarbībā ar Dizaina informācijas centru septembrī organizē Keramikas nodaļas un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas vēsturisko fondu izstādi “Savējie. Sākums”, kas būs skatāma no 3. līdz 19. septembrim.

 

2014. gads paliekoši iezīmēsies Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas vēsturē – Keramikas nodaļa atzīmē savu 80 gadu jubileju, un septembrī atsāksies mācības skolas vēsturiskajā ēkā - Lāčplēša ielā 55. Reizē ar pārējiem šoruden mājās atgriezusies arī Keramikas nodaļa.  Senais nams iegūst otro elpu – pēc pilnas ēkas restaurācijas ir atjaunots 1980. gadā nodegušais otrais stāvs, radīta telpa izstādēm un semināriem; arhitektūras piemineklis, Europa Nostra atbalstīts, Zaigas Gailes arhitektu biroja projektēts, 2014. gadā ieguvis arī Arhitektūras gada balvu. Restaurētā nama atklāšana bija liels un priecīgs notikums gan nodaļas tagadējiem audzēkņiem un pedagogiem, gan tiem, kuri te mācījušies gan sen, gan nesen.

 

Atzīmējot šo vēsturisko brīdi, Keramikas nodaļa sadarbībā ar Dizaina informācijas centru organizē pasākumu kopumu ar vienotu nosaukumu "Savējie". Jau 2014. gada pavasarī Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas izstāžu zālē notikusī Keramikas nodaļas absolventu darbu izstāde radīja plašu rezonansi sabiedrībā un mediju telpā, kā arī pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu. Septembrī Lāčplēša ielas namā līdz ar jauno mācību gadu tiks atklāta nodaļas audzēkņu vēsturisko darbu skate no "skolas zelta fondiem" un nodaļas diplomdarbu izstāde. 

 

Izstādē "Savējie. Sākums" (02.09.-02.10.2014.) skatāmi līdz šim plašākai publikai nerādītu Keramikas nodaļas audzēkņu darbi – skices, projekti, diplomdarbi. Izstādē apkopoti nodaļas un skolas vēsturiskajos fondos saglabājušies darbi, kas pārdzīvojuši gan daudzās pārmaiņas, gan ugunsgrēku, kas 1982. gadā praktiski iznīcināja nodaļas bagātīgo metodisko fondu. Vecākie darbi datēti ar 1960. gadu, jaunākais – 2003. gada diplomdarbs. Izstādē iekļauti gan kompozīcijas uzdevumi, gan diplomdarbu projekti, darbi, kas veidoti mālā, porcelānā un akmens masā, porcelāna apgleznojumi. Izstāde veidota kā ieskats būtiskākajā Keramikas nodaļas pēdējo 50 gadu darbā. Izstāde simboliski veido saikni starp vēsturi un šodienu – tajā iekļaujas gan restaurētā senā ēka, kurā dizainu mācās talantīgi, jauni dizaineri, gan tās vērtības, kas redzamas izstādē un, kuras apgūstot, izaugušas daudzas keramiķu paaudzes. Izvēlētie eksponāti parāda gan tās vērtības, kas skolā tradicionāli augsti vērtētas – mūsu nacionālās profesionālās mākslas mantojuma un tautas mākslas studijas, Bauhaus dizaina izglītības koncepcija, skandināvu dizaina tradīcijas. Vienlaikus tas ir arī keramikas plašo iespēju demonstrējums – darbi dažādos keramikas materiālos un tehnikās.

 

Izstādes norises laiks: 3. - 19. septembris

Darba dienās no plkst. 10:00 - 17:00, sestdien, svētdien – slēgts

Ieeja izstādē bez maksas.

 

Izstādi piedāvā: 10. starptautiskais festivāls DizainsNākotne 2014, Rīgā no 01.09. - 15.12.2014. Festivāla programmu veido mūsdienu Latvijas un ārvalstu dizaina izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas.

Izstādi organizē: Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Keramikas izstrādājumu dizaina izglītības programma sadarbībā ar Dizaina informācijas centru.

Izstādes iekārtojums: Ruta Linīte, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola.

 

Teksts: Inese Pētersone, izglītības programmas "Keramikas izstrādājumu dizains" vadītāja,

Dizaina informācijas centra izstāžu kuratore