ATSKATS UZ TIKŠANOS AR BAIBU DZENĪTI

26.04.2019.

 

Šā gada 25. aprīlī PIKC "RDMV" bibliotēkā norisinājās tikšanās ar stikla mākslinieci un dizaineri Baibu Dzenīti.

Tikšanās laikā dizainere iepazīstināja ar savu zīmolu un dalījās iespaidos par Japānas stikla darbnīcā gūto pieredzi.

Baiba Dzenīte ir profesionālās izglītības kompetences centra "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" Stikla izstrādājumu dizaina programmas absolvente. 2017. gadā viņa ieguva maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Stikla mākslas nodaļā. Studiju laikā īpašu uzmanību pievērsusi tieši pūstā stikla tehnikai, viesojusies studijās Čehijā un praktizējusies "Glass Remis" studijā Lietuvā.
Baiba ar saviem darbiem regulāri piedalās starptautiskās izstādēs un konkursos. 2017. gadā ar diplomdarbu "Laika Reljefs" viņa nominēta prestižajai Staņislava Libenska balvai, tā reprezentējot Latviju starp 30 labākajiem jaunajiem stikla māksliniekiem no Eiropas, Japānas, Ķīnas un ASV. 2018. gadā Baiba Dzenīte tika uzaicināta piedalīties "Starptautiskā keramikas un stikla mākslas centra" mākslinieku rezidences programmā Japānas pilsētā Seto, lai turpinātu eksperimentus ar stiklu. Vairāk kā mēnesi viņa strādāja pūstā stikla darbnīcā un dalījās pieredzē ar japāņu kolēģiem.
Baibas Dzenītes zīmols "Baiba Glass" piedāvā dažādus stikla izstrādājumus un dizaina priekšmetus. Kolekcijas "Calm" un "Celestial" ir iegādājamas dizaina veikalos Rīgā un Dānijā. Šobrīd Baiba aktīvi strādā pie vairākiem sadarbības projektiem ar interjera un mēbeļu dizaineriem.

 

Fotogalerija

 

 

Attēls: PIKC "RDMV"