ILIZANES GRĪNBERGAS izstādes "GRĀMATSĒJUMU DAUDZVEIDĪBA" atklāšana

25.04.2016.

 

Ceturtdien, 28. aprīlī plkst. 16:00 Profesionālās izglītības kompetences centra "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" (PIKC RDMV) bibliotēka aicina uz PIKC RDMV Ādas izstrādājumu dizaina programmas un Latvijas Grāmatsējumu un Ādas dizaina asociācijas vadītājas ILIZANES GRĪNBERGAS izstādes "GRĀMATSĒJUMU DAUDZVEIDĪBA" atklāšanu un sarunu ar dizaineri.

 

Pēc Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas (tagad Profesionālās izglītības kompetences centrs "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola") Ilizane Grīnberga studējusi ādas māksliniecisko apdari Tallinas Mākslas institūtā. Ādas dizainā Ilizane Grīnberga darbojas divās jomās: viena ir modes aksesuāri – rotas un somas konkrētu modelētāju kolekcijām. Savukārt grāmatsiešana ir viņas īpašais lolojums.

Grāmatu iesiešana prasa pamatīgas tehniskās prasmes un pacietību. Āda var būt gluda, reljefa, ažūra, apjomīga, krāsota, veidota intarsijas tehnikā vai ar aplikācijām, zeltīta vai sudrabota ar karstspiedi. Katrs sējums ir unikāls un veidots ļoti atšķirīgos stilos, aptverot gan dažādu gadsimtu un kultūru ietekmes, gan izmantojot dažādus materiālus – ādu, koku, metālu, tekstilu un papīru. Izstādē varēsim iepazīties ar dažādos laikos tapušiem darbiem.

 

Izstādes atklāšanā  saruna ar dizaineri, kad būs iespēja vairāk uzzināt par šo seno mākslu un tās daudzveidīgajām iespējām.

 

Izstāde "GRĀMATSĒJUMU DAUDZVEIDĪBA" PIKC RDMV bibliotēkā būs skatāma no 28. aprīļa - 27. maijam.

 

 

Aicināti visi interesenti!

 

Skatīt foto galeriju.