Izstāde TEKSTILS LMA

02.10.2018.

 

Profesionālās izglītības kompetences centra "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" (PIKC "RDMV") izstāžu zālē no 2018. gada 28. septembra līdz 23. oktobrim ir skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas apakšnozares studentu darbu izstāde "Tekstils LMA".

Māksla ir domāšana. Tekstilmāksla ir domāšanas materializācija šķiedrās. Skola piedāvā programmu, pedagogi programmai pievieno savu pieredzi, idejas, attieksmi un redzējumu. Studenti nāk ar savām ambīcijām, cerībām, idejām un vēlmēm tās materializēt. Pedagogu un studentu savstarpējā sadarbībā un mijiedarbībā rodas ne tikai mācību darbi, bet reizēm arī mākslas fakti, kurus vērts parādīt ārpus Mākslas akadēmijas sienām.
Tekstils aizvien noteiktāk kļūst par starpdisciplināru mākslas veidu, kurā satiekas glezniecība, grafika, dizains, tēlniecība, konceptuālā māksla, līdz pat foto un digitālajai grafikai. Primāra vienmēr būs ideja - tieši idejas svaigums, kvalitāte un nepieradinātība nosaka mākslas darba vērtību un vietu gan atsevišķa indivīda pieredzē, gan konkrētā laika nogrieznī. Bez idejas kvalitātes tekstildarbs būs vienīgi amatniecisks izstrādājums, bet bez izkoptas amata meistarības laba ideja paliks nepamanīta vai, vēl skumjāk - var tikt sabojāta. Savukārt tekstila matērija idejai piešķir siltumu, tehniku izvēle - stāstu, bet izpildījuma kvalitāte pievienoto vērtību, kas ļauj atpazīt gan atsevišķu autoru rokrakstu, gan reizēm pašu skolu.

PIKC "RDMV" nozīmi un lomu Latvijas kultūrtelpā grūti pārvērtēt - šajā skolā mācījušās daudzas izcilu dizaineru un mākslinieku paaudzes, skolas absolventi mācās un strādā visā pasaulē, daudzi turpina studijas LMA, spodrinot un attīstot skolā iegūtās zināšanas un kvalitātes. Tekstilmākslas studentiem izstāde RDMV ir gan izaicinājums un pārbaudījums, gan (dažiem) atgriešanās mājās un satikšanās ar saviem pedagogiem, kuri, vairumā gadījumu, arī kādreiz absolvējuši LMA. Šādas tikšanās akumulē pieredzi, uztur atgriezeniskās saites un iedvesmo- tāds būtu arī šīs izstādes mērķis.

Izstādes norises laiks: 28.septembris - 23.oktobris

Izstādes norises vieta: PIKC "RDMV" izstāžu zāle, K.Valdemāra iela 139, Rīga

Izstāde atvērta: darba dienās no plkst. 9:00 - 16:30

Laipni aicināti visi interesenti!

 

Skatīt foto galeriju >

 

Attēls: Agnese Ondzule "Es un Es" (2016)