Tikšanās ar arhitektu Austri Mailīti

02.11.2018.

 

Ceturtdien, 25. oktobrī plkst. 16:00 PIKC "RDMV" 110. telpā notika tikšanās ar Austri Mailīti – vienu no jaunās paaudzes izcilākajiem arhitektiem.

Tikšanās laikā arhitekts stāstīja par darba procesu un iedvesmas avotiem veidojot "Šaoliņas lidojošo mūku teātri", "Supernatural" mākslas projektu Cēsīs, "SHANGHAI WORLD EXPO 2010" Latvijas paviljona koncepciju, kā arī atklāja Dziesmu un deju svētku brīvdabas amfiteātra plānošanas nianses. Pēc stāstījuma Austris Mailītis atbildēja uz klausītāju jautājumiem.

"Mana pieeja arhitektūrai ir netipiska. Arhitektūras darbus veidoju kā mākslas darbus. Būtisks ir stāsts, tēls un atmosfēra, kas tajos valda. Īpašas formas rodas, kad par sākumu darbam kļūst kādas konkrētās vietas neparastā kultūra un daba", – stāsta arhitekts.

Austris Mailītis šogad ir iekļauts prestižajā jauno arhitektu un dizaineru sarakstā "Europe 40 under 40", kuru sastādījis Eiropas Arhitektūras, mākslas, dizaina un pilsētplānošanas izpētes centrs, kā arī ieguvis apbalvojumu par darbu "Šaoliņas lidojošo mūku teātris".
Jaunā arhitekta darbu sarakstā ir tādi grandiozi projekti kā atjaunotā Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, zinātnes, mākslas un gastronomijas centrs "Brūzis" Cēsīs, Latvijas paviljoni 55. un 56. Venēcijas mākslas biennālēs, paviljons – kultūras vasarnīca "Esplanāde 2014" u.c.

 

Skatīt fotogaleriju >