Tikšanās ar gleznotāju Kasparu Zariņu

19.02.2019.

 

Ceturtdien, 28. februārī plkst. 16:00 PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" bibliotēkā notiks tikšanās ar gleznotāju, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru Kasparu Zariņu.

Kaspara Zariņa darbi atrodas daudzu muzeju un fondu krājumos, kā arī privātās kolekcijās. Gleznotājs ir sarīkojis 30 personālizstādes. Līdzās glezniecībai, mākslinieks darbojies arī grāmatu grafikā un animācijā, saņēmis Latvijas Nacionālā kino balvu "Lielais Kristaps" nominācijā "Labākais animācijas mākslinieks" par animācijas filmu "Vai tu ko teici?" (studija "Dauka", 2009. gads). Kopš 2004. gada viņš ir Itālijas republikas ordeņa (Ordine Al Merito della repubblica Italiana) kavalieris.

Savos pēdējo gadu radošajos meklējumos Kaspars Zariņš nonācis pie jauna izteiksmes veida. Jauns te ir pilnīgi viss – gan tas, ka mākslinieks audekla vietā izmanto 1,8 mm biezu saplāksni, gan tas, ka otu vietā lieto leņķa slīpmašīnu, gan akrila izmantošana līdzšinējo eļļas krāsu vietā. Viņa pēdējo gadu darbi ir glezniecības un ciļņa apvienojumi, kuros, nošķirtas no realitātes attēlojuma, atklājas domu un enerģijas plūsmas. Vienu no šiem darbiem ik dienas redzam PIKC "RDMV" 2. stāva vestibilā.
Tikšanās reizē mums būs iespēja tuvāk iepazīt Kaspara Zariņa daiļradi un redzēt kā dažādos dzīves periodos mainījies mākslinieka radošais rokraksts.


Laipni aicināti visi interesenti!

 

Pasākuma norise tiks fotogrāfēta.

Attēls: fragments no Kaspara Zariņa gleznas "Simptomi. C" (2015)