Tikšanās ar gleznotāju Viju Zariņu

22.01.2019.

 

Ceturtdien, 7. februārī, plkst. 16.00 PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" bibliotēka aicina uz tikšanos ar gleznotāju, Latvijas Mākslas akadēmijas asociēto profesori Viju Zariņu.

Vijas Zariņas gleznās jaušams plašums, gaisma un izsmalcinātas dabas krāsu nianses. Nu jau desmit gadus viņa savā glezniecībā meklē Latvijas ainavas kodu un liekas – to arī ir atradusi. Viņas gleznotās ainavas, kaut tapušas konkrētu vietu iespaidā, tomēr iemieso ko vairāk par acīmredzamo realitāti.
"Gribēju uzgleznot māju un dzimtenes sajūtu. Pat nevaru pateikt, kas tas īsti ir. Krūmi un koki aug arī Lietuvā, rudzu lauki un jūrmalas smiltis plešas arī Igaunijā, bet ir kaut kas tāds, ko atpazīstam tikai šūnu vai gēnu līmenī. Es nestrādāju pēc principa – ko ārā ieraudzīju, to uzgleznoju. Tā darīja impresionisti pirms simt gadiem. Citreiz jāglezno tā, kā nav, lai izskatītos tā kā ir", stāsta māksliniece.
Vijai Zariņai bijušas 25 personālizstādes. Viņas darbi atrodami  gan Latvijā, gan arī ārpus tās, piemēram, Tretjakova galerijā Maskavā, Krievijas Mākslas fondā, Tartu Mākslas muzeja krājumā un daudzās privātās kolekcijās visā pasaulē. Tikšanās reizē būs iespēja gūt plašāku ieskatu mākslinieces daiļradē un ielūkoties darbu radīšanas procesa noslēpumos.

Laipni aicināti visi interesenti!

 

Pasākuma norise tiks fotogrāfēta.

Attēls: Vija Zariņa "Un upe rāmi plūst" (2017)