Laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit 9

29.08.2017.

Šogad vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Baltijā SURVIVAL KIT 9 ir veltīts pasaules izziņai caur dabu un tas norisināsies no 2017. gada 8. septembra līdz 1. oktobrim bijušajā LU Bioloģijas fakultātes ēkā Kronvalda bulvārī 4.

Festivālam dots nosaukums "Saiet ābolā * kokā * sēnē * ledājā * gliemežvākā * briedī * kanārijputniņā * sikspārnī", un tas būs vērsts uz pasaules uztveres paplašināšanu un mācīšanos no dabas. SURVIVAL KIT 9 centrālais notikums būs starptautiska mākslas izstāde, ko papildinās plaša lekciju, filmu, ekskursiju, diskusiju un izglītības programma bērniem un jauniešiem.

Vai, ieklausoties zināšanās, ko piedāvā citas dzīvas būtnes, iespējams atrast ilgspējīgas alternatīvas mūsdienu apstākļiem? Iejušanās auga, dzīvnieka vai minerāla ādā atklāj citus uztveres veidus un spējas sajust. SURVIVAL KIT 9 piedāvās nākotnes ekosistēmas, kas ietvertu vairāk vienlīdzības un tiesību visu būtņu starpā.

"Vai, izvairoties no cilvēka centrālās lomas mācīšanās procesos, jūtot līdzi un izprotot citas būtnes, ir iespējams izveidot vienotāku izpratni par pasauli? Mēs dzīvojam laikā, kurā pasaule tiek interpretēta, izmantojot populismu un konservatīvu nacionālismu, un notiek neapdomīga dabas izmantošana, tāpēc Survival Kit 9 būs vērsts uz jaunas pieredzes un maņu apzināšanu, uzsverot citus pasaules uztveres un mācīšanās veidus," stāsta festivāla kuratoru komanda Solvita Krese, Inga Lāce un Jonatans Habibs Engkvists (Jonatan Habib Engqvist).

Starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla kuratori atklāj, ka tā saucamo "alternatīvo faktu" vietā SURVIVAL KIT 9 skatītājus vēlas iepazīstināt ar šaubām, aicinot pieņemt pazemību, ko ietver nezināšana un vēlme mācīties.

Par Survival Kit festivāliem:

Survival Kit, ik gadu piesaistot vairāk nekā 10 000 apmeklētāju, ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Baltijā kopš 2009. gada. Tas radās kā reakcija uz ekonomiskās krīzes skarto Latviju ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Katru gadu festivālam tiek izvēlēta sabiedrībā aktuāla un nozīmīga tēma. Kā festivāla norises vietas tiek izmantotas Rīgas tukšās ēkas, tādā veidā piedāvājot jaunas attīstības stratēģijas pilsētplānošanā.

Ar festivāla programmu iepazīties var šeit http://www.survivalkit.lv/lv/programma/

 

Avots: Survival Kit 9

Foto: publicitātes foto